Socialiniai tinklai

Kaip prižiūrėti odą po itin karštos vasaros?

Autorius: baltas | 2018 13 rugsėjo

Šiųmetė vasara pasižymėjo nemenkais karščiais. Kaip tai atsiliepė odai ir kaip ja pasirūpinti dabar, jau įsibėgėjant rudeniui? Ieškodami atsakymų į šiuos klausimus, susitikome su kosmetologe Andrėja Krasnevičiene pokalbiui. Vaizdo įrašą galite rasti Laboratoires Filorga – Lietuva Facebook’e, o čia svarbiausias pokalbio detales ir įdomybes suguldėme į tekstą. Gero skaitymo ir gražios bei švytinčios odos!


VASAROS PASĖKMĖS?

UŽSITERŠUSI ODA

Po ilgos ir labai karštos vasaros, pagrindinis klienčių nusiskundimas yra užsiteršusi oda. Andrėja teigia, jog pagrindinis jos, kaip specialistės uždavinys šiuo metu yra atlikti kruopštų valymą. “Gera odos priežiūra visų pirma prasideda nuo gero odos valymo. Jeigu oda yra užteršta, jei yra daug mirusių ląstelių, užsikimšusių porų, viskas, ką jai norime duoti rudenį – o rudenį norime duoti kur kas daugiau – tiesiog nepraeina ir nepatenka ten, kur turėtų patekti“.

RYŠKĖJANČIOS MIMIKOS RAUKŠLĖS

Mišrią, į riebumą linkusią odą turinčios moterys rudenį skundžiasi bėrimais ir pageidauja geresnio valymo, geresnio šveitimo, o štai mišrią į sausumą linkusią odą turinčios moterys pradeda aiškiau matyti mimikos raukšleles. „Ypatingai ryškios jos pasidaro aplink akis ir kaktos zonoje, kadangi vasarą daugiau saulės, mes daugiau mimikuojame.“

PIGMENTINĖS DĖMĖS

Kitas nemažai daliai klienčių rūpestį keliančių dalykų yra išryškėjusi pigmentacija. Pigmentinės dėmės pirmiausia atsiranda gerai matomose veido vietose, todėl moterys tuo būna labai nepatenkintos ir ieško stiprių sprendimų. „Vasarą daugelis prašo padėti su pigmentacija, tačiau vasarą tam tikros procedūros negali būti atliekamos dėl fotosensibilizacijos rizikos. Tiek kosmetologai, tiek dermatologai šiltuoju metų laiku yra suvaržyti procedūrų pasirinkime. O štai rudenį yra būtent tas metas, kai galima pradėti aktyviau rūpintis oda. Galimos tiek lazerio, tiek rūgštinio pilingo procedūros, intensyvios priemonės namuose“.


PROCEDŪROS KOSMETOLOGO KABINETE

CHEMINIS PILINGAS

RUDENĮ ODOS IMUNITETAS ITIN STIPRUS – PATS METAS PILINGAMS

Ruduo yra geriausias metas pilingams. Žvelgiant į visą odos priežiūros kalendorių, pavasarį odos imuninė sistema yra ne tokia stipri – ji yra pavargusi po žiemos, jautri, kenčia dėl saulės stygiaus. O štai rudenį, praėjus vasarai, kurios metu daug laiko leidome gryname ore, valgėme šviežius vaisius, uogas bei daržovės ir gavome daugiau vitaminų, pati oda yra ne tokia jautri, ji labai gerai priima rimtesnes procedūras.

ŠI MITAIS IR BAIMĖMIS APIPINTA PROCEDŪRA IŠ TIKRŲJŲ NEREIKALAUJA JOKIO POPROCEDŪRINIO LAIKOTARPIO

Kalbant apie pilingų naudą odai, Andrėja akcentuoja tai, kad daugelis vis dar prisibijo cheminio pilingo procedūrų. „Galbūt moteris atgraso agresyvokas pavadinimas – cheminiai pilingai“. Pasak jos, kai kurie nuogąstavimai nėra laužti iš piršto – kai kuriais atvejais po cheminių pilingų procedūrų paraudimai būdavo labai aktyvūs, netgi pasirodydavo potrauminė pigmentacija, oda šerpetodavo ir buvo gana ilgai jaučiamas diskomfortas. Tačiau tai – jau praeities aidai. Gyvename 21-ajame amžiuje, technologijos vystosi ir estetikos specialistai jau gali pasiūlyti klientui tinkamiausius preparatus, kurių dėka sutrumpėja poprocedūrinis laikotarpis, neiškrentama iš socialinio bei darbinio gyvenimo.

„Dirbant su Filorga pilingais aš neturiu jokio poprocedūrinio laikotarpio, klientai atbėga šiai procedūrai vietoje pietų pertraukos ir iškart bėga atgal į darbus. Rezultatas labai geras – nėra jokių paraudimų, makiažo pagrindą galima tepti iš karto ir jis tepasi kuo puikiausiai. Šie pilingai neturi beveik jokių kontraindikacijų. Tik negalima eiti į pirtį, sauną, soliariumą arba itin aktyvią saulę“.

PILINGŲ NAUDA ODAI

Kokias problemas išspręsti padeda pilingai? „Jauniems klientams siūlau LIGHT PEEL pilingą su migdoline rūgštimi bei gliukonolaktonu. Pastarasis iš tikrųjų daro stebuklus – net ir naudojant didelės koncentracijos pilingą, gliukonolaktonas padidina odos toleranciją, pašalina jautrumą, nėra akimi matomo šerpetojimo“.  Šis pilingas sutraukia poras, pašalina riebumą, suteikia odai šviežumo ir drėgmės.

TIME PEEL pilingą Andrėja sako pasauganti rudeniui. „Jame – ne tik gliukonolaktonas, bet ir stipresnė glikolio rūgštis. Jos molekulė yra mažesnė, todėl geriau prasiskverbia ir suteikia intensyvesnį poveikį. Šią rūgštį galima pradėti naudoti pasibaigus aktyvios saulės laikotarpiui, ji tinkama raukšlių korekcijai, odos stangrinimui“.

Jei odai stinga spindesio arba matote pigmentines dėmes, Andrėja jums pasiūlys pilingo procedūrą su BRIGHT PEEL, kuris skaistina odą. Jame yra citrinų ir fitino rūgšties, kurios tolygina bendrą odos atspalvį, išskaido melanino sankaupas. Pilingas amžiaus ribų neturi, o rezultatams pasiekti reikalingas visas 4-6 procedūrų kursas.

CRYOLED ŠALČIO IR ŠVIESOS TERAPIJA

Norint po vasaros atšviežinti odą, Andrėja rekomenduoja trijų žingsnių procedūrų kompleksą. „Tai odos valymas (pilingas), krioterapija su CRYOLED aparatu ir raminanti, drėkinanti kaukė“.

CRYOLED procedūra labai saugi, ją galima atlikti net nėščioms moterims. Specialus antgalis sumažina odos temperatūrą per 18 laipsnių ir ji išlieka stabili visos procedūros metu – dėl to ypač tinka vargstantiems su odos raudoniu, išryškėjusiais kapiliarais. Specialiu antgaliu intensyvūs stangrinantys, drėkinantys, skaistinantys geliai įmasažuojami į odą, o šaltis skatina dar geresnį jų pasisavinimą. „CRYOLED – tai didelis komfortas odai, gražus liftingas, labai pagerėja situacija su smulkiomis raukšlelėmis aplink akis, veido ovalas atgauna labai gražius kontūrus“. Veidas tampa skaistus, žmogus atrodo gerai pailsėjęs. „Šią procedūrą rekomenduoju svarbių progų, švenčių išvakarėse – kitą dieną pasirodo tikrasis veido grožis, klientės tiesiog spindi“.


KASDIENINĖ ODOS PRIEŽIŪRA NAMUOSE – PAGRINDINIAI ŽINGSNIAI

Atlikus procedūras grožio salono kabinete, reikėtų atkreipti dėmesį į priežiūrą namie. Andrėja siūlo vadovautis šiais kasdienės odos priežiūros principais:

  1. Švelnus pilingas naudojimui namuose. Venkite šveitiklių su itin stambiomis granulėmis, taip pat tokių naminių priemonių kaip kavos tirščiai, rudasis cukrus, kadangi tai gali pažeisti kapiliarus, dar labiau paskatinti odos raudonį. Naudojimui namie rekomenduojamas Scrub&Mask šveitiklis-kaukė (1-2 kartai per savaitę) bei losjono pavidalo mikropilingas kiekvienam vakarui Oxygen-Peel.
  2. Serumai intensyviai odos priežiūrai. Jei vasarą dėl saulės aktyvumo kai kurių serumų naudojimas yra apribotas, rudenį galima imtis įvairaus stiprumo serumų bei ingredientų. Serumas yra skirtas intensyviai konkrečios odos būklės korekcijai, tad nuspręskite, ko labiausiai trūksta odai ir pagal tai pasirinkite serumą. Drėkinantis, priešraukšlinis, skaistinantis – pasirinkimas tikrai didelis. Andrėjos favoritai – C-Recover vitamino C kursas, Time-Zero priešraukšlinis serumas bei itin intensyvūs korekciniai koncentratai Skin Perfusion Boosters.
  3. Kremas, kurį rekomenduojama pasirinkti pagal odos tipą. Jei oda linkusi į riebumą, dienos eigoje blizga, efektyviausiai matiškumo suteiks NCTF-Reverse Mat kremas. Į sausumą linkusiai odai tinka daugelis Filorga kremų, o jei norisi dar daugiau komforto bei drėgmės, dar prieš tepant serumą yra rekomenduojama naudoti NCTF-Essence esenciją.
  4. Didesnis dėmesys odai aplink akis. Rudeniop oda ima sausėti ir ypatingai greitai išryškėja raukšlėles plonoje paakių odoje, todėl rinkitės kremus, kurie intensyviau sudrėkina ir regeneruoja. Paakiams naudokite būtent paakių kremą, o ne veido kremą ar serumą – jie sukurti specialiai šiai zonai, kuri yra plonesnė ir jautresnė.
  5. Kartą per savaitę atkurkite odos drėgmę ir skaistumą naudojant kaukes – tiek vienkartines lakštines kaukes (Time-Filler Mask, Hydra-Filler Mask), tiek tepamas kremines kaukes (Meso-Mask).